طراحی پرتال های سازمانی

پرتال مجموعه‌ای از صفحات وب است که به هم پیوند خورده‌اند و این مجموعه به صورتی تشکیل شده است که سازمان اطلاعات، دستیابی به اطلاعـات و فعل و انفعـال با آن را در وب سـاده می سازد. این صفحات یک نقطه ورود واحد ایجاد می‌کنند که کاربرانشان را قادر می‌کند تا اطلاعات منابع مختلفی را به صورت یکجا ببینند. پرتال های سازمانی اساساً با دو هدف، شامل مدیریت متمرکز اطلاعات تجـاری در سازمانهـا و ارائه خدمـات اطلاعـاتی روزآمد طـراحی شدند.این پرتال ها علاوه بر اطلاع‎رسانی زمینه‎های تعامل میان مدیران و کارمندان و مشتریان یا کاربران را ایجاد می‎نمایند. همچنین این نوع اتوماسیون ها قادرند مصرف کاغذ و لوازم التحریر اداری را به حداقل رسانده و در هزینه ها صرفه جویی بسیار زیادی انجام گیرد.
طراحی پورتال بسیار فراتر و گسترده تر از طراحی وب سایت می باشد. پرتال ها علاوه بر توانایی انتشار اطلاعات سازمان یا شرکت ، بر خلاف وب سایت ها به پایگاه های داده  مختلفی وصل هستند و دائما حال تبادل اطلاعات با آن ها بوده و در آخر اطلاعات مورد نظر و نیاز کاربران را بصورت مرتب و دسته بندی شده ارائه می دهند. همچنین در صورت لزوم با سایر پرتال ها اشتراک گذاری مینمایند. سیستم های مدیریت محتوا در  وب سایت ها معمولا و صرفاً در راستای مدیریت محتوای وب سایت بکار می روند. در حالی که پرتال ها  و وب سایت های سازمانی  با ویژگی های خاص خود  در مقایسه با یک وب سایت از جمله : انطباق پذیری مناسب و جمع آوری اطلاعات قادرند علاوه بر مدیریت محتوای سایت ، تبادل اطلاعات با پرتال های دیگر و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز از منابع داده ای مختلف را نیز فراهم سازی کنند.

خدماتی که یک پرتال سازمانی می تواند ارائه نماید عبارتست از:
■امکان نامه نگاری داخلی بین تمامی کارمندان و مدیران
■ دسترسی متفاوت مدیران ، کارمندان و مشتریان به حساب کاربری خود
■تسهیل در انجام امور اداری
■امکان پیگیری مکاتبات داخل شبکه در اتوماسیون
■ضبط تمامی وقایع اتفاق افتاده برای مدیر ارشد
و…
واحد طراحی پرتال سازمان شرکت حرفه پردازان با گرد آوری متخصصان در زمینه برنامه نویسی ASP   و PHP  امکان طراحی و اجرای هر نوع پرتال سازمانی با هر موضوع را دارد.