خدمات ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس عبارت است از برقراری ارتباط همزمان و زنده صوتی و تصویری بین دو یا چند مکان مختلف، بطوریکه گویی افراد در یک اتاق و دور یک میز نشسته و با یکدیگر گفتگو می کنند. علاوه بر یک ارتباط ویدئویی طرفین می توانند اطلاعاتی از قبیل فایل های PDF و PPT را برای یکدیگر ارسال و به اشتراک بگذارند. استفاده از یک ارتباط ویدئویی با استفاده از تجهیزات ویدئوکنفرانس علیرغم کاهش هزینه های برگزاری جلسات که شامل مسافرت و خطرات احتمالی است، بهبود روابط مستمر و برگزاری جلسات غیر حضوری در یک زمان و در چند نقطه را فراهم می سازد. با توجه به بعد مسافت و ارتباطات بین المللی اولویت استفاده از ویدئوکنفرانس برای پیشبرد اهداف ضروری بنظر می رسد.اگر چه استفاده گسترده از ویدئو کنفرانس در عرصه های مختلف در دنیای کنونی به وفور مشاهده میشود، ما در این صفحه بعضی از کاربرد متداول در ایران را مورد بحث قرار میدهیم که بیش تر از اصناف دیگر از ویدئو کنفرانس استفاده نموده اند.

۱- ارتباط بین دفتر مرکزی کارخانه و سایت کارخانه

اغلب کارخانجات بزرگ در ایران معمولا یک دفتر مرکزی در تهران و شعب دیگری در شهرستان های دیگر دارند که جلسات روزانه و هفتگی یا ماهانه زیادی بین پرسنل و مدیران این کارخانجات صورت می گیرد که نبود ابزار کارآمدی چون ویدئو کنفرانس باعث میگردد که تصمیم گیری و جلسات به کندی صورت بگیرد ولی کارخانجاتی که از این تجهیزات استفاده می نمایند برای جلسات مدیریتی و جلسات آموزشی سرعت عمل بسیار بالاتری خواهند داشت و می توانند سریعتر عمل کرده و در نهایت راندمان بالاتری را بدست آورند.

برای مثال کارخانه کرمان موتور، نیرو محرکه، اورند پلاستیک، پتروشیمی جم، پروپیلن جم، شرکت گاز بید بلند بهبهان و صدها کارخانه دیگر در ایران از سیستم های ویدئو کنفرانس استفاده می نمایند

۲- ارتباط بین شعب مختلف یک شرکت

برای شرکت هایی که دارای چند شعبه می باشند بکارگیری از ویدئو کنفرانس برای جلسات کاری و آموزشی، کاهش هزینه های سفر و اقامت و سرعت در برگزاری جلسات را به ارمغان می آورد.

۳- ارتباط بین پزشکان یک کلینیک در تهران با بیماران در شهرهای دور

تله مدیسن یا پزشکی از راه دور به بیماران شهر های دور دست این امکان را میدهد که از تجربیات پزشکان متخصص سایر شهرها و کشور ها بهره مند شده و روند درمان خود را به راحتی تا پایان درمان دنبال نمایند. تصور کنید اتاقی در یک بیمارستان یا کلینیک تخصصی در تهران مجهز به سیستم ویدئو کنفرانس باشد. از این اتاق میتوان به صدها شهر و روستای دیگر که سیستم ویدئو کنفرانس دارند خدمات ارائه نمود. همچنین امکان ملاقات صدها پزشک حاذق در تهران که امکان سفر به شهرستان ها ندارند را فراهم می کند.

تجهیزات پزشکی نیز که به کامپیوتر متصل میشنود و علایم بیمار را روی صفحه نمایشگر کامپیوتر نشان میدهند میتوانند از طریق ویدئو کنفرانس این تصاویر را برای پزشک معالج ارسال کنند.

تیم فنی ماهان جاب آماده راه اندازی سامانه ویدوئو کنفرانس در سازمان و شرکت شما مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا و با بهترین کیفیت ممکنه هستند

تلفن تماس: ۴۶۴۹ ۱۱۶ ۰۹۱۱